سیاست

چرا آقای خامنه‌ای از «بصیرت» بچه‌های ولایی می‌ترسد؟

رضا علیجانی

کل سخنان آقای خامنه‌ای در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور را می‌توان در یک عبارت خلاصه کرد: «لجبازی با واقعیت و نپذیرفتن شکست».


سه دلیل ورود مستقیم آقای خامنه‌ای به مسئله حجاب: وسعت فراجغرافیایی و فراطبقاتی اعتراضات زنان، مخالفت افراد مذهبی با حجاب اجباری(مخالفت نواندیشان دینی و افراد مذهبی و کمپین افراد با حجاب علیه حجاب اجباری) و بالاخره شِکوه و شکایت مدیران و افراد درون و نزدیک به حکومت درباره شکست روش‌های اجباری؛


آقای خامنه‌ای برخلاف واقعیات مشهود جامعه لجبازانه می‌گوید دین و دینداری در کشور قوی‌تر شده است.
یامین‌پور در رابطه با مسئله حجاب گفته بود «نظام بدنه هوادار خودش را باید حفظ کند». اما از قضا سرکنگبین صفرا فزود! حتی اگر می‌خواستند بدنه را راضی کنند باعث ناراحتی و اعتراض همان‌ها شده‌اند.
آقای خامنه‌ای گفت «در جشن غدیر همه نوع افرادی آمده بودند» و یا بارها گفته که در یک سفر استانی دیده «افراد بدحجاب هم به استقبال آمده و گریه می‌کرده‌اند». این گونه اشارات باز نشان می‌دهد که با «بدحجاب‌»های همسو با خود مشکلی ندارند و گشت‌های ارشاد باید در بقیه موارد وارد عمل شوند!
با پخش برخی فیلم‌های فریبکارانه یا جعلی می‌خواهند آب سردی روی عصبانیت جامعه بریزند. آنها می‌خواستند با این بگیر و ببندها زنها را ساکت کنند و از کل جامعه زهرچشم بگیرند، اما نتیجه برعکس شد و زنها جسورتر و جامعه عصبانی‌تر شد.


فساد در سیستم گسترده است. ائمه جمعه در همه شهرها یکی از ارکان قدرت‌اند و هرکس بخواهد فساد کند باید دَم امام جمعه شهر را هم ببیند؛ اگر امام جمعه خودش دخیل و شریک فساد نباشد!
ج.ا دو مسئله حجاب و دشمنی با آمریکا را ناموسی کرده که در صورت شکست در آن هواداران ولایی‌اش ریزش خواهند کرد. از طرف دیگر پرچم عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد را فریبکارانه بالا برده ا‌ست. اینک اما پرده این فریب دارد می‌افتد.


«فساد» پاشنه آشیل حکومت است. وحید اشتری جوانِ عدالت‌خواهی که سابقا ولایی بود در ویدئوی اخیرش می‌گوید می‌خواهم به بچه‌های حزب‌اللهی که هنوز پاک‌باخته اند و کاسب نشده‌اند بگویم که «باطن» نظام بعد از 43 سال چیست و زیر لحافی که حضرات به اسم دین و مقدسات و شهدا روی سرشان کشیده‌اند چه می‌گذرد؟


وحید اشتری هم‌چنین از تعبیر «اسکی روی خون شهدا» و «قوه قضائیه فاضلاب نظام» استفاده می‌کند. آقای خامنه‌ای از این بصیرت‌ها می‌ترسد.


آقای خامنه‌ای می‌گوید برخی در جنگ سخت و در برابر شمشیر مقاومت می‌کنند اما در برابر جنگ نرمِ شبهات شکست می‌خورند؛ البته آنها هم دنیاطلبی دارند! (یعنی باز لجبازی با واقعیت و متهم کردن خود افراد).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا