مقالات فیسبوکی

پیکار پیچیده!

مرتضی ملک محمدی

موج بازداشت فعالان صنفی و مدنی کارگران فرهنگیان ، موج حمله به زنان و تحمیل حجاب اجباری ، موج دستگیری فعالان سیاسی و شخصیت های اجتماعی ، موج گروگان گیری دو تابعیتی ها و خارجی ها، تصفیه درونی در نهاد های امنیتی همه و همه پاتک نظام است علیه تمام این جبهه ها که در ماه ها و سالهای گذشته راس نظام را زیر شدید ترین ضربات سیاسی ، فرهنگی ، روانی و امنیتی قرار داده اند. این یک عکس العمل طبیعی رژیم است که در نتیجه این تهاجمات در موضع دفاعی قرار گرفته و مشاهده کرد انگشتان عواملش روی ماشه می لرزد و در مواجهه با مردم در خیابانها ترسیده و سست شده اند.‌

، گفت خدای امروز همان خدای دهه شصت است، گفت جهاد تبیین بپا کنید . گفت بی حجابی را مهار کنید ، و حرف های مفت دیگر . « فرمانده» دستور حمله صادر کرده است. ، غیر از این اگر بود تعجب انگیز بود. اما اینها همه علامت آن است که پیکار وارد فاز تازه ای شده است ،پیش روی به مرحله خطر ناکی نزدیک شده ، بنابراین اکنون اراده کرده اند پیشروی جبهه ها را متوقف کنند، اما کور خوانده اند.‌ این امواج مقاومت مردمی مهار شدنی نیست ، عقب نشینی میکند اما متوقف نمی شود . همچنان که از نود و شش تا کنون متوقف نشده است . ذخایر عظیم این جبهه هنوز حتا به حرکت هم در نیامده است ، ولی دارد گرم میشود ، دارد آماده میشود . این در حالیست که ذخایر نظام رو به ته کشیدن است ، در حال فرسوده گی است .

نمی گویم فردا کارشان تمام است ، نه ، هنوز توان دارند ، هنوز بکلی نا امید و مترلزل نشده اند . آنها همچنان امید هایی به تشدید. اختلافات و بحران غرب دارند ، هنوز از روزنه ها و شکافها تغذیه می کنند ، هنوز امید های بلند به پیروزی روسیه و حمایت های ان دارند، هنوز روی حمایت های بیشتر چین حساب کرده اند و از این منابع برای تجدید روحیه و تقویت قوای مادی خود استفاده می برند.‌ اینها البته عوامل مهمی است و کار جنبش مردمی را سخت و طولانی می کند ، و تا کنون هم کرده است. بی تردید پیکار مردم ایران با این نظام پیکاری سهل و ساده نیست .زیرا این پیکاری است فرا تر از جبهه ایران . این جنگ بخشی از یک جنگ بزرگتر و پیچیده تر است . مسأله مبارزه مردم شناخت ابعاد این پیکار، چگونگی پیشروی ، چگونگی مردد کردن قوای نظام و به صحنه امدن ذخائر عظیم مردم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا