جنبش های اجتماعی

زاهدان برای ایران!

مجتبی نجفی

زاهدان_پاره_تن_ایران

امروز زاهدان برای ایران ایستاده و لرستان برای کردستان و آذربایجان یاور کردستان شده و از تهران تا سنندج پیام همبستگی ملی نشر یافته و حتی در آهنگ جنبش، نگرانی خود را برای کودکان افغانستانی اعلام کرده ایم و به عبارتی ایرانی در کنار ایرانی ایستاده به همان میزان که محجبه در کنار بی حجاب میایستد و علی کریمی در کنار علی دایی اعتراض میکند و آبی با قرمز متحد میشود.


اینها همه برای ” زن،زندگی و آزادی” است که نوید ایرانی متکثر و همبسته میدهد. این پیام های همبستگی، خاری در چشم همه کسانی است که با انگیزه های مختلف از سوری شدن ایران استقبال میکنند یا این ترس را توجیه اقتدارگرایی میکنند.


طبیعی است تا رسیدن به ” ایران مدنی” ایران “متفاوت های همبسته “راه درازی در پیش داریم اما این رخداد آنچه را که نمایش داد وحدت در عین تکثر بود که ریسمانش ایران و ملاتش زخم و تحقیر تحمیل شده از سوی حاکمیتی است که میخواهد مای ایرانی را نادیده بگیرد. هر تلاشی برای افزایش همبستگی و اتحاد حول محور “شناسایی شهروند” صاحب حق که عرصه عمومی را خانه خود میداند عالی ترین کنش سیاسی است.

امروز مدنیت منتشر در ایران در قلب دستگاه سرکوبگر و تخریبگر به داد ما رسیده و جبهه دموکراسیخواهانی که میخواهند زندگی نرمال زیر سایه دموکراسی و نه دیکتاتوری داشته باشد در حال گسترش است و این جبهه، خنثی کننده هر کنش واگرایانه ا ی خواهد بود که قصد دارد ایران را صحنه تفرقه و جنگ و چنددستگی به جای بحث های عمومی و حل مساله محور مشکلات کند. سردمدار واگرایان حاکمیت جمهوری اسلامی است و ایستادگی در برابر جمهوری اسلامی مقابله با واگرایی و ارج نهادن به ارزش تکثر و همبستگی است. ساختمان نوی جهان ایرانی به رغم سنگ اندازی های متعدد در حال ساخته شدن است هر چند که ساخت این خانه پر از وحدت و تکثر ، زمان میخواهد و ممارست و پایداری. امروز از زاهدان برای ایران پیام میدهند و دیروز در مراسم نیکا گفتند لرستان با کردستان جانم فدای ایران. و بدانید که حاکمیت فرقه گرا از این شعارها هراسان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا