مقالات فیسبوکی

دیدنی است آن لحظه باشکوه

ابوالفضل محققی

ابوالفضل_محققی

تا زمانی که جنبش اعتراضی شکل گرفته هنوز به خیزشی همگانی فرا نروئید! زمانی که هنوز نیروهای سرکوب در مقابل خود دریائی از مردم را نمی بینند! تا زمانیکه تعادل نیرو وجو عمومی باسرعت بنفع تظاهر کنندگان تغیر نیافته است! ماشین سرکوب رژیم قادر به نمایش قدرت وحمله به جمع معترضان است. بنای استبداد حاکم بنظر استوار و دیکتاتورقدرقدرت می نماید! اما تداوم مبارزه وحضور بی وقفه مبارزان در میدان است که این تعادل نیرو را بهم می زند.بساط قدر قدرتی را در هم می ریزد.
نیروی سرکوب بهر میزان که مسلح ودر ظاهر محکم بنظر می رسند .نیروئی محدود ،حقوق بگیر بدون هیچ انگیزه اند. که تنها سیستم اداری حاکم آنها را سرپا نگاه میدارد
نیروئی که در تداوم مبارزه از نظر روحی وفیزیکی شروع به ریزش می کند.
بهر میزان که دامنه اعتراضات گسترده می شود . حضور مردم از اقشار و طبقات مختلف با روحیه مبارزه جویانه و انگیزه رسیدن به آزادی و روزهای روشن افزایش می یابد! از توان ونیروی سرکوب کاسته میشود.تا سرانجام به نقطه ای می رسد که نیروی سرکوب از پای افتاده،تحقیر شده وخسته زانو بر زمین می زند.احساس تنهائی ،پوچی و وحشت می کند .وحشت از اقیانوس مردم .از موج های کف آلود وخشمگین که در میانش می گیرند.

بیکباره وا می رود! روحنا وجسما در هم می شکند.با دهها سئوال ایجاد شده در سر که نتیجه حضور ممتد در خیابان است. شروع به تمردد ،وریزش می کند .بنای حاکمیت استوار بر سلاح ترک بر می دارد .ترکی که با هر بر آمد مردم عمیق تر وشکننده نر می شود .نهایت تنها بیک فشار همگانی در هم می ریزد . دیدنی است آن لحظه با شکوه .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا