سیاست

جنتی و تاج‌زاده در دو سوی خط عمل به قانون

️رضا ولد بیگی

سالها از شکایت تاج‌زاده از جنتی بدلیل ابطال 800 هزار رای تهران و تغییر نتیجه انتخابات مجلس ششم میگذرد . تاج‌زاده در آن سالها معاون سیاسی وزیر کشور بود و خود را ملتزم به حفظ و قرائت صحیح آرا مردم می‌دانست و جنتی کوچکترین دغدغه ای در این زمینه نداشت. در واقع جدال آنان جدال شرافت سیاسی بود .

اینکه امثال جنتی چیزی جز عامل هسته سخت قدرت نبوده و نیستند بر کسی پوشیده نیست ولی این از مسیولیت او در قانون‌گریزی چیزی نمی کاهد. اخیرا جنتی تا 101 سالگی در دبیری شورای نگهبان ابقا شد. منصبی که بیشترین نقش را در به فلاکت کشاندن ایران و تهی نمودن انتخابات ایران از معنی را داشته است.
او مزد قانون‌گریزی های مکرر خود را میگیرد و باید مقایسه کرد قانون‌گرایی سیاسیون “شیطان بزرگ ” زمانیکه دعوای ترامپ بر سر ابطال انتخابات آمریکا وجود داشت در آخرین مرحله رای معاون او پنس بود که تعیین کننده ریاست جمهوری مجدد ترامپ بود ولی او گفت من بیش از اینکه به رییسم ترامپ وفادار باشم به قانون اساسی کشورم وفادارم و هرگز اقدامی خلاف قانون انجام نمیدهم.

وقتی رفتار امثال پنس را با امثال جنتی مقایسه میکنیم از اینهمه سقوط اخلاقی در میان مقامات ایران حیرت زده میشویم . رد صلاحیت‌های غیر قانونی و دست بردن در رای مردم در کلیه انتخابات‌های ایران عامل فلاکت امروز ایران است.

چنین رویه ای با طرد فرزندان کاردان و پاک دست ایران جا را برای متملقین فریبکار باز نموده است . جدال تاج‌زاده و جنتی جدال دو سوی خط شرافت سیاسی است. او امروز در زندان است و جنتی در 96 سالگی بجای محاکمه در مقامش ابقا میشود.

جنتی چه خود به رد صلاحیت‌های غیرقانونی باور داشته باشد و چه مأموری در اطاعت دستور باشد در مقابل اقدامات غیر قانونیش مسیول می باشد و تا زمانیکه نظارت ایران بر باد ده استصوابی به وقیحانه ترین شکل توسط امثال جنتی اعمال میشود انتظار اصلاح خیالی بیش نیست و تاج‌زاده ها بجای داشتن فرصت برای خدمت به کشورشان گرفتار حبس و حصر هستند .

قرار بود انقلاب ما انقلاب اخلاق باشد ولی باید پرسید در میان مقامات ایران چند نفر وفاداریشان به قانون بیشتر از وفاداریشان به مقام مافوق یا منافع خودشان است !؟

معنی شرف سیاسی ترجیح عمل به قانون به قانون‌گریزی برای حفظ مقام است . تاج‌زاده امروز زندانی شرافت است و جنتی در تکاپوی حفظ مقام .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا