سیاست

از کرامات مرجعیت ما!

اکبر دانش سرارودی

مکارم_همدانی

بالاخره بعد از مدتها سکوت، دو تن از مراجع حکومتی به اظهار نظر پرداختند!
️ آیةالله نوری همدانی گفته: «بار دیگر عده‌ای از افراد با سوء استفاده از احساسات پاک عده‌ای از مردم ایران اسلامی!! به ساحت مقدس قرآن و اهل بیت و اماکن مقدس اهانت نمودند و این امر موجب تأثر و تأسف شدید گردید، اما دشمنان بدانند؛ مردم، همیشه مدافع اصل نظام و انقلاب بوده و هستند، مسئولان نیز به خواسته های مردم گوش کنند»

به این فقیه و مرجع حکومتی میگوئیم از کدام مردم سخن میگوئید؟
چطور صدای خرد شدن استخوان کسانیکه بیشترین حمایت را از انقلاب داشته و متحمّل انواع شدائد و سختی ها شدند را نمی‌شنوید؟
آیا واقعاً نمیدانید بر سر طبقه متوسط و فرودست جامعه چه آورده اید؟
اعتراضات و دغدغه‌های مردم را نمی بینید؟
وضعیت ناهنجاری‌هایی چون تورم افسارگسیخته، بیکاری و ناامیدی جوانان، فروپاشی کانون خانواده‌، معیشت و اقتصاد، مطالبات انباشت شده مردم، فشارهای مضاعفِ غلطی چون بگیروببندهای نظام و عقده های فروخفته ملت را خبر دارید؟

پس از کدام مردم و دفاع شان، سخن میگوئید؟
مگر اصلِ نظام جمهوری اسلامی چیزی جز همین عملکرد فاجعه‌باری است که شاهدیم؟
تا کی قرار است بعنوان حفظِ یک نظام سرتاپا مفسد و تبهکار، به بیرحمانه ترین وجه ممکن روی مردمتان تیغ کشیده و خون بندگان خدا را بریزید؟


چطور آدمی مثل شما که در تمام سالهای گذشته حامی این حکومت ظالم بوده نمیداند وقتی قرار است حفظ نظام از اوجب واجبات باشد، استفاده از هر وسیله ای برای دستیابی به هدف! نه تنها مباح، که واجب میشود و «مباهته و دروغ» جزء بدیهیاتی است که برای از دور خارج کردن مردمی که آنانرا دشمن به حساب میآورید فوریت می یابد و برای تخریب چهرهٔ معترضین و فریب دینداران، نه تنها میشود با لباسِ شخصی! مأمور تخریب اموال عمومی، آتش زدن مسجد و پرچم و قرآن شد و به مقدسات و اهل بیت توهین کرد! که برای ماندگاری قدرتی که از اهم واجبات شده!! دست یازیدن به چنین مفاسدی در حکم دفع «افسد به فاسد» قلمداد شده و اوجب میگردد

پس اینگونه خزعبلات نخ‌نمایی که از فردا نیز در اعترافات تلویزیونی شکنجه شدگان بی پناه به نمایش در می آید را تکرار نکنید، مگر خودتان در جواب گلایه های مردم از سکوت مرگبارتان نگفتید؛ مسئولین حرف ما را نمیشنوند و حتی اجازه انتشار انتقادات مان را نمی دهند؟

و مرجع لاکچری و حکومتی دیگرمان (جناب مکارم شیرازی)
بعد از این همه سکوت، در بیانیه خویش چهار دغدغه مهمش را مطرح کرده و گفته:
۱- فضای مجازی رهاست، مسئولین آنرا سامان دهند
(به ایشان میگوئیم ظاهراً تنها دغدغه شما گردش آزاد اطلاعاتی است که کنه ذات خرابتان را رو می‌کند، ایکاش بجای تلاش برای بستن فضای مجازی و سوق مردم به شنیدن اخبار و بیان نظراتشان از طریق رسانه های آنور آب! کمی تغییر ریل میدادید و بفکر تأمین رضایتمندی مردم می افتادید)

۲- گفته اید: حجاب از احکام ضروری دین است و اجرای آن نیازمند فرهنگ سازی صحیح می باشد.
(چنانچه در فایل pdf «حقیقت حجاب و فلسفه آن» با استناد به قرآن و سنت آورده‌ام «حجاب قطعاً ضروری دین نیست» و متعجبم که چرا علیرغم آگاهی، دائماً به دروغ آنرا تکرار میکنید؟! در حالیکه میدانید توصیه ای اخلاقی، برای متدینینی است که میخواهند با پوشش متفاوت، ایمانشان را به تابلو برده و از اذیت و آزار بصری و لسانی بداندیشانِ بی ایمان در امان باشند)

۳- گفته اید: تضعیف نیروی انتظامی از خطرناکترین اهداف دشمن است.
(میگوئیم ظاهراً فیلم رفتارهای وحشیانه و شرم‌آور برخی پرسنل انتظامی با مردم را ندیده‌اید!
آیا اینها مدافع و حافظ مردمند یا حافظ رهبری و مسئولین فاسد مادام‌العمر بازنشستگی ناپذیری که برای بقاء در قدرت از هیچ جنایتی فروگذار نیستند؟)

۴- گفته اید: جوانان اگر به نحوهٔ اجرای برخی قوانین اعتراض دارند باید آنرا بصورت قانونی ابراز کنند.
(میگوئیم حتماً میدانید که این حاکمیت متفرعن، نه به حرف هیچ منتقد خیرخواهی توجه دارد و نه حاضر است جایی برای اعتراض آرام و قانونی مردم در نظر گرفته و مطالبات شان را بشنود


متعجبم چطور شمایی که خودتان از تصویب کنندگان قانون اساسی هستید و شرایط اجرای آنرا میدانید بازهم از یکسو مردم را به حرکت نرم و بیان قانونمند خواسته‌هایشان حواله میدهید!
و از سوی دیگر خواستار بستن فضای مجازی بعنوان تنها مَجرای بیان نظراتشان هستید!
لطفاً شمایی که از بیان قانونی نقدها سخن میگوئید بفرمائید واکنش تان به دستگیری چند تن از حقوقدانان و فعالان سیاسی دادخواه سلامت، که قصد داشتند در موضوع واکسن به قوه قضائیه همین نظام شکایت کنند و قبل از هر اقدامی با آنها برخورد! و راهی زندان شدند چه بود؟

آقایان مراجع اگر نمیتوانید مَرهم درد مردم باشید لطفاً… بیش از بیش آبروی خود را نبرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا