جنبش های اجتماعی

از مغول ها هم بدترید

مجتبی نجفی

اعتراضات_1401

ظاهرا جمهوری اسلامی به دبیرستان دخترانه ای در اردبیل حمله کرده و دانش آموزان را زخمی کرده و به کشته شدن یک دختر منجر شده که امیدورام درست نباشد. خواستم بگویم راست میگویند ایران شده فلسطین. کودک کشی در مرام جمهوری اسلامی است. میکشد و رحمی ندارد. رکورد تنفر را شکسته. به همه اجزای جامعه مدنی ایران حمله کرده. هیچ صنفی را بی آسیب نگذاشته. هیچ جمعیتی بی ترکش نمانده.

زاهدان را به خاک و خون کشید و کردستان را همینگونه. سارینا و نیکا را کشت و دانش آموزان دختر را زندانی کرد. کدام جنایت از این بالاتر؟ حالا فوق جنایت رخ داده. کودک کشی در مرام جمهوری اسلامی است.

وقتی سپیده رشنو را گرفتند گفتم گمان نکنید از دستشان در رفته، اینها خشونت ساختاری و نظام مند دارند. عامدانه اینگونه رفتار میکنند. در همان دوران اصلاحات هم عامدانه انصار را به خوابگاههای دانشجویی بسیج میکردند و ضرب و شتم میکردند. با شنیع ترین روشها. لومپنها را بسیج میکردند و با فحش و ناسزا دانشجویان را میزدند میگفتند خودسرند در حالی که سازمان یافته ترین بودند. در کوی دانشگاه هفتاد و هشت فوتی و مفقودی داشتیم. در خوابگاه طرشت علامه هشتاد و دو زهر چشمی از دانشجویان گرفتند. یکی مذهبی بود گفته بود بر زبانم یا زهرا و یا حسین است، نزنید . هر دو را به فحش کشیده بودند و بر بدنش خراش انداختند.

بسیج لومپنها در تاریخ معاصر ما کم نبوده اما در جمهوری اسلامی ساختاری است. ما با خشونت عریان، نظام مند و سراسری مواجه هستیم. این خشونت همه قشری را در برگرفته، همه سنی را. هر طبقه ای را. جمهوری اسلامی به صورت سیستماتیک از متفاوت ها نفرت دارد. از هر آنچه مثل او نیست.
این اولین بار نیست، بارها گفته ام جمهوری اسلامی مدتهاست از لحاظ عقیدتی براندازی شده. آنچه مانده است پوسته خشک سرکوب است و دوای این درد جنبش همگانی است.

ما هنوز به آن مرحله نرسیده ایم اما استخوانهای استبداد دینی در حال خُرد شدن است. زایمان ایران دردناک خواهد بود اما به وقوع خواهد پیوست. جمهوری اسلامی سردمدار براندازی است. خودش در حال انداختن خودش است.

خشونت عریان تا یک زمانی جواب میدهد وقتی تیغ کُند شد بدا به حالتان میشود. بدا به حال حکومت کودک کش. خون این همه کودک دامان جمهوری اسلامی را خواهد گرفت. جبرگرایانه نمیگویم متکی به قدرت اراده های شهروندانی میگویم که همه تلاش خود را کردند تا جمهوری اسلامی آدم شود. ما مغول ها را متمدن کردیم اینها را نتوانستیم. اینها بیگانه تر از هر بیگانه ای هستند. نظامی که سر و صورت نیکا و سارینا را با باتوم خرد کرد شایسته بدترین هاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا