مقالات فیسبوکی

آزادی ایران از دروازه‌‌های اوین میگذرد!

عادل عبیات

همه ملت‌ها سقف آزادی دارند.
سقف آزادی رابطه‌ی مستقیم با قامت فکری مردمان دارد، با همت بلند مردمان سقف بلند میشود، در جامعه ای که قامت تفکر و همت مردم کوتاه باشد سقف آزادی هم به همان نسبت کوتاه میشود.

داستایوفسکی

آزادی هزینه دارد ، جامعه‌ایی که نتواند هزینه‌ی ازادی را حداقل با شکستن دروازه‌های سکوت و یا زندانها بپردازد، آزاد نخواهد شد. ایرانیان نیز برای رهایی از این استیصال و درماندگی بجای چنگ زدن و توسل به پروژه‌های چلبی ساز و رسانه‌‌های غیر ملی و غیر‌مردمی ، اعتراضات پراکنده و متشتت خود را به سوی درب زندانها سازمان ندهند و رهبران جنبش‌شان را از پشت حصار زندانها رها نسازند، خود نیز رها نمیشوند. ماشین سرکوب و وحشی حکومت اسلامی تلاش میکند که آخرین کورسوهای امید جامعه‌ی مدنی و ما را از فضای نقد ، گفتگوهای سازنده و کنشهای عاری از خشونت تهی و به سمت شورشهای کور و خونین خیابانی هدایت کند تا بهانه را برای دار و درفش و کشتار و سرکوب هموار سازد. بگذارید بی لکنت و با تمام صدا فریاد بزنم ، مسیری که ماها برای گذار از حکومت وحشت اسلامی به دنبال آن هستیم از واشنگتن و رسانه‌های چلبی ساز جعلی و غیر ملی و حتا از میدانهای کور انقلاب نمیگذرد، بلکه مسیر کم خطر آزادی را در پشت حصارهای اوین جستجو باید کرد . در این چهل سال هر چه قدر که کنش و تلاش جامعه‌ی مدنی برای رسیدن به مطالبات خود و دمکراسی فزون‌تر شد، به همان نسبت ارتفاع حصار زندانها هم بلندتر شد، هر چقدر جامعه ایرانی، مدنی و نجیب‌تر شد، حکومت نکبت و وحشت اسلامی هم به همان میزان هارتر، بنابراین اگر براندازی جرم است، امروز با قطع و یقین باید پذیرفت که دستاوردهای چهل ساله حکومت اسلامی تمام جامعه‌ی ایرانی را برانداز کرد، براندازتر از ما هم آن تفکری است که ما را بسوی همچین مسیری سوق داد. حکومت اسلامی به کفتار زخمی و درنده‌ایی دگردیسیده که از هراس سقوط به هر چیزی چنگ میزند تا از مرگ بگریزد. در دفاع مشروع از حقوق و مطالبات ملت تا شکستن حصار زندانها و آزادی نخبگان و رهبران جنبش اجتماعی به پیش باید رفت، چه؛ در غیبت نخبگان سیاسی و رهبران اجتماعی راه بر بی بتگان و کوتوله ها هموار خواهد شد.

تاج‌زاده‌ی امروز، بختیار پنجاه و هفت است، با شکستن حصار باستیل حاکمیت جنون و جهل ، جنبش ایرانیان میتواند رهبرش را بیابد. تاج‌زاده حلقه‌ی وصل و خواسته‌های بینابینی بخش بزرگی از مخالفین جمهوری اسلامی است، بی لکنت و شرم باید فریاد کرد که تاج‌زاده رهبر سیاسی نجیب و منصف جامعه‌ی مدنی و طبقه‌ی متوسط ایرانیان است که سالها برای رسیدن به دمکراسی و برابری تلاش میکند و هزینه میدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا